درآمد ۵۰ میلیون دلاری بازی Diablo Immortal در ماه اول عرضه
درآمد ۵۰ میلیون دلاری بازی Diablo Immortal در ماه اول عرضه

نسخه موبایلی بازی Diablo شرکت اکتیویژن بلیزارد با یک شروع قدرتمند و علیرغم حاشیه‌های به‌ وجود آمده برای بازی، در ماه اول عرضه نزدیک به ۵۰ میلیون دلار درآمدزایی داشته است.

طبق گزارش سایت MobileGamer، داده‌‌های فروش این بازی حاکی از درآمد ۴۸.۹ میلیون دلاری آن دارند. البته این رقم شامل کمیسیون‌های پرداختی این شرکت به گوگل و اپل نمی‌شود. این بازی در هفته اول ۱۱.۹ میلیون دلار درآمدزایی داشت و ده روز پس از عرضه، به بالاترین حد درآمدزایی خود یعنی ۲.۴ میلیون دلار (در یک روز) رسید و از آن زمان تا زمان نگارش این متن،‌ فروش روزانه بازی هرگز از یک میلیون دلار پایین‌تر نیامده است. 

میزان دانلودهای این بازی هم در ماه اول به حدود ۱۰ میلیون بار رسیده است. البته لازم به ذکر است که بیشتر این دانلودها مربوط به چهار روز اول عرضه بازی بوده به طوری که این بازی در روز سوم حدود ۱.۳ میلیون بار دانلود شده است. این رقم برای هفته اول عرضه حدود ۶.۸ میلیون دانلود گزارش شده است. 

یک گزارش دیگر نیز که اوایل ماه گذشته منتشر شده بود،  به درآمدزایی ۲۴ میلیون دلاری این بازی در هفته اول اشاره می‌کرد و کشورهای ایالات متحده با ۴۳ درصد و کره جنوبی با ۲۶ درصد بیشترین درآمد را روانه شرکت اکتیویژن بلیزارد کرده اند. 


طبق گزارش MobileGamer، عملکرد بازی Diablo Immortal از بازی  Apex Legends نیز پیشی گرفته است. Apex Legends در ماه اول عرضه، حدود ۱۱.۶ میلیون دلار برای الکترونیک آرتز درآمدزایی داشت که از فروش Diablo Immortal کمتر است، اگرچه تعداد دانلودهای آن حدود ۲۱.۸ میلیون بار بود. 


این بازی از زمان معرفی، علاوه بر شکایات مصرف کنندگان در مورد استفاده از بازاریابی تهاجمی،‌ با ممنوعیت عرضه در بلژیک و هلند و همچنین تاخیر در انتشار آن در کشور چین مواجه بوده اما به نظر نمی‌رسد این اتفاقات تاثیری در میزان فروش این بازی پرطرفدار داشته باشند. 


منبع: سایت گیم اینداستری