قوانین جدید دولت چین برای اعمال محدودیت در سرویس های استریمینگ
قوانین جدید دولت چین برای اعمال محدودیت در سرویس های استریمینگ

دولت چین با وضع قوانین جدیدی قصد دارد کودکان را از دادن انعام به استریمرها منع کند. این قوانین همچنین از استریم کردن ویدیو توسط افراد زیر ۱۸ سال بدون رضایت قیم جلوگیری خواهد کرد

طبق گزارش رویترز، این قوانین برای سر و سامان دادن به صنعت پر رونق بازی چین وضع شده اند و سازمان ملی رادیو و تلویزیون چین طی بیانیه ای اعلام کرده است که سرویس های پخش زنده باید قوانین بیشتری برای کنترل کاربران زیر ۱۸ سال در نظر بگیرند. 

علاوه بر این، سرویس های  استریمینگ باید تمهیدات موثرتری برای مدیریت ساعات اوج مصرف بیاندیشند و برنامه ها باید برای افراد زیر ۱۸ سالی که از حالت جوانی (Youth Mode) استفاده می کنند از ساعت ۱۰ شب به بعد قطع شوند. 

پلتفرم های Douyin،معادل چینی شبکه اجتماعی TikTok و وب سایت های Huya و Douyu که توسط غول بازی سازی چین یعنی Tencent حمایت می شوند، جز سرویس هایی هستند که مشمول این قانون می شوند.  


دولت چین از سال گذشته شروع به وضع قوانینی کرده تا با کمک آنها بتواند اعتیاد به بازی های رایانه ای در این کشور را کنترل کند. کاهش محدودیت زمان بازی های آنلاین به ۳ ساعت در هفته و  ممنوعیت استریم بازی های غیر قانونی از دیگر اقداماتی است که دولت چین در این بازه زمانی انجام داده است.